+36 30-290-5774 dr. Andrejkovics Mónika

Traumákat szenvedett el?

Szeretne túllépni rajtuk ?

A PSZICHOTERÁPIA SEGÍTHET

pszichoterápia

Trauma következtében sérülhet az ember biztonságérzete: ilyenkor nem tudja többé elhinni, hogy a világ biztonságos hely. Állandóan a közelgő veszélyt pásztázza, ami sok energiát emészt fel és elvonja a figyelmet az élet más dolgaitól. Ráadásul, ha a traumát egy közelálló személy okozta, akiben a személy esetleg azelőtt megbízott, akkor a traumát átélő személy elveszíti a bizalmát az illetőben, de emellett önmagával kapcsolatosan is elbizonytalanodhat, hogy vajon miért érdemelte ezt meg. Bűntudat, értéktelenség-érzés, esetleg szégyenérzet alakulhat ki.

Nem minden trauma okoz lelki zavart. Ha van olyan személy, akivel a traumát elszenvedett személy átbeszélheti a történteket, érzéseit, gondolatait, tehát, ha van elérhető lelki támasz, akkor elkerülhető a tünetek kialakulása.

Pszichoterápia segítségével fel lehet dolgozni a lelki sérülést okozó traumákat, de azt tudni kell, hogy minél mélyebb a trauma, annál tovább tarthat a terápia.

Kinek nem ajánlható a pszichoterápia?

Annak, aki:

mástól várja a megoldást

nem hajlandó erőfeszítést tenni azért, hogy változzon

csupán panaszkodni vagy csevegni akar

nem nyitott arra, hogy új összefüggéseket fedezzen fel önmagával kapcsolatban

Gyakran ismételt kérdések

Meggyógyulok?

A legtöbb lelki zavar aránylag jól gyógyítható, de azt fontos tudni, hogy a pszichoterápia a kliens részéről valódi elkötelezettséget és erőfeszítést kíván. Néha előfordulhatnak olyan tünetek, problémák, amelyek nem változnak. Lehet, hogy ezekre más időpontban, más módszerrel tud megoldást találni.

Mennyi ideig tart a terápia?

Ez leginkább attól függ, hogy mennyire mély változást szeretnénk elérni.  Sokféle tünet akár 10-20 ülésben is csökkenthető, azonban a mély és tartós pozitív irányú változások általában ettől több időt igényelnek.

Milyen gyakran kell járni?

Általában heti egy alkalom ajánlott.

 

Mitől függ a gyógyulásom?

Ez mindig többtényezős. Befolyásolja a probléma jellege és súlyossága, illetve az, hogy mennyi ideje áll fenn. Fontos az Ön hozzájárulása is a terápiához, az, hogy mennyi erőfeszítést tesz problémája megoldása érdekében.

Share This