+36 30-290-5774 dr. Andrejkovics Mónika

Életvezetési nehézségei vannak?

Szeretne rajta változtatni?

A PSZICHOTERÁPIA SEGÍTHET

pszichoterápia
Ha időről időre visszatérő nehézségekkel találja magát szemben az emberi kapcsolatok, a teljesítményhelyzetek terén vagy más jellemző élethelyzetekben, és ezek a problémák legjobb akarata ellenére sem változnak, akkor lehet, hogy olyan gondolkodási, érzelmi és viselkedési reakciókkal rendelkezik, amelyeknek nincs tudatában. Az ilyen reakciómódok annyira automatikussá tudnak válni, hogy szinte észrevétlenek maradnak, és fennmaradnak annak ellenére, hogy nyilvánvalóan semmi hasznuk sincs. Akkor vajon miért léteznek? Azért, mert valamikor korábban  – általában gyermekkorban – hasznosak voltak, bár a jelenben már egyáltalán nem azok.

Pszichoterápia keretében lehetséges ezek megismerése és hasznosabb irányba való átalakítása.

Kinek nem ajánlható a pszichoterápia?

Annak, aki:

mástól várja a megoldást

nem hajlandó erőfeszítést tenni azért, hogy változzon

csupán panaszkodni vagy csevegni akar

nem nyitott arra, hogy új összefüggéseket fedezzen fel önmagával kapcsolatban

Gyakran ismételt kérdések

Meggyógyulok?

A legtöbb lelki zavar aránylag jól gyógyítható, de azt fontos tudni, hogy a pszichoterápia a kliens részéről valódi elkötelezettséget és erőfeszítést kíván. Néha előfordulhatnak olyan tünetek, problémák, amelyek nem változnak. Lehet, hogy ezekre más időpontban, más módszerrel tud megoldást találni.

Mennyi ideig tart a terápia?

Ez leginkább attól függ, hogy mennyire mély változást szeretnénk elérni.  Sokféle tünet akár 10-20 ülésben is csökkenthető, azonban a mély és tartós pozitív irányú változások általában ettől több időt igényelnek.

Milyen gyakran kell járni?

Általában heti egy alkalom ajánlott.

 

Mitől függ a gyógyulásom?

Ez mindig többtényezős. Befolyásolja a probléma jellege és súlyossága, illetve az, hogy mennyi ideje áll fenn. Fontos az Ön hozzájárulása is a terápiához, az, hogy mennyi erőfeszítést tesz problémája megoldása érdekében.

Share This