+36 30-290-5774 dr. Andrejkovics Mónika

Problémái vannak a memóriájával?

Szeretné tudni az okát?

A NEUROPSZICHOLÓGIAI VIZSGÁLAT ÉS TERÁPIA SEGÍTHET ÖNNEK

A memóriánk csökkenését aránylag hamar észrevesszük, hiszen szükséges a mindennapi feladataink ellátásához. A memóriánk többszörösen összetett rendszer. Más hálózat működik az agyunkban akkor, amikor épp megjegyzünk és rövid ideig észben tartunk dolgokat (pl. fejben való számoláskor), illetve akkor, ha régebben megjegyzett dolgokat kell felidézni (pl. tananyagot). Kicsit más területek működnek akkor, ha verbális (szavakkal kifejezett) emlékeket, illetve ha képi-térbeli információt hívunk elő. A megjegyzés, tárolás, előhívás folyamatai mind szükségesek a jól működő memóriához. Emlékezeti működéseinket megzavarhatja stressz, fáradtság, szorongás, lehangoltság, de agyi eltérések (pl. fejsérülés, stroke) is. 

Az első lépés a háttérben álló okok kivizsgálása, ezt követi az adott betegség kezelés, illetve a memóriafunkciók felmérése és lehetőség szerinti tréningezése. A fejlesztéshez elengedhetetlen a beteg otthoni állandó gyakorlása is. 

Kinek nem ajánlható a pszichoterápia?

Annak, aki:

mástól várja a megoldást

nem hajlandó erőfeszítést tenni azért, hogy változzon

csupán panaszkodni vagy csevegni akar

nem nyitott arra, hogy új összefüggéseket fedezzen fel önmagával kapcsolatban

Gyakran ismételt kérdések

Meggyógyulok?

A legtöbb lelki zavar aránylag jól gyógyítható, de azt fontos tudni, hogy a pszichoterápia a kliens részéről valódi elkötelezettséget és erőfeszítést kíván. Néha előfordulhatnak olyan tünetek, problémák, amelyek nem változnak. Lehet, hogy ezekre más időpontban, más módszerrel tud megoldást találni.

Mennyi ideig tart a terápia?

Ez leginkább attól függ, hogy mennyire mély változást szeretnénk elérni.  Sokféle tünet akár 10-20 ülésben is csökkenthető, azonban a mély és tartós pozitív irányú változások általában ettől több időt igényelnek.

Milyen gyakran kell járni?

Általában heti egy alkalom ajánlott.

 

Mitől függ a gyógyulásom?

Ez mindig többtényezős. Befolyásolja a probléma jellege és súlyossága, illetve az, hogy mennyi ideje áll fenn. Fontos az Ön hozzájárulása is a terápiához, az, hogy mennyi erőfeszítést tesz problémája megoldása érdekében.

Share This