+36 30-290-5774 dr. Andrejkovics Mónika

Nehezen tudja képviselni az érdekeit?

Szeretne rajta változtatni?

A PSZICHOTERÁPIA SEGÍTHET

pszichoterápia

Életünk során sokszor kerülünk olyan helyzetbe, amikor nemet kellene mondanunk valakinek vagy hasznos lenne kérni valakitől valamit. A hatékony megoldás az, ha a helyzet egészét figyelembe véve, de a saját szempontjainkat is szem előtt tartva cselekszünk. Asszertívnak hívják az olyan kommunikációt, amikor mások érzéseit tiszteletben tartva tudjuk képviselni az érdekeinket.  

Az alárendelődő (szubmisszív) személy nem mer kérni vagy nemet mondani, még akkor sem, ha ez számára nagyon előnytelen következményekkel jár. Az agresszíven kommunikáló személy a másik véglet. A kettő között megtalálható a hatékony megoldás, ennek elsajátításában segíthet a pszichoterápia.

Kinek nem ajánlható a pszichoterápia?

Annak, aki:

mástól várja a megoldást

nem hajlandó erőfeszítést tenni azért, hogy változzon

csupán panaszkodni vagy csevegni akar

nem nyitott arra, hogy új összefüggéseket fedezzen fel önmagával kapcsolatban

Gyakran ismételt kérdések

Meggyógyulok?

A legtöbb lelki zavar aránylag jól gyógyítható, de azt fontos tudni, hogy a pszichoterápia a kliens részéről valódi elkötelezettséget és erőfeszítést kíván. Néha előfordulhatnak olyan tünetek, problémák, amelyek nem változnak. Lehet, hogy ezekre más időpontban, más módszerrel tud megoldást találni.

Mennyi ideig tart a terápia?

Ez leginkább attól függ, hogy mennyire mély változást szeretnénk elérni.  Sokféle tünet akár 10-20 ülésben is csökkenthető, azonban a mély és tartós pozitív irányú változások általában ettől több időt igényelnek.

Milyen gyakran kell járni?

Általában heti egy alkalom ajánlott.

 

Mitől függ a gyógyulásom?

Ez mindig többtényezős. Befolyásolja a probléma jellege és súlyossága, illetve az, hogy mennyi ideje áll fenn. Fontos az Ön hozzájárulása is a terápiához, az, hogy mennyi erőfeszítést tesz problémája megoldása érdekében.

Share This