Nem tud megfelelően koncentrálni?
Szeretne rajta változtatni?
A PSZICHOTERÁPIA SEGÍTHET
A figyelem összetett funkció, több mindent is takar: Például azt, hogy azzal tudjunk foglalkozni, amivel szeretnénk, a nem odaillő dolgokat pedig ki tudjuk zárni. Fontos az is, hogy kellő ideig tudjunk figyelni a feladatainkra, illetve az is, hogy azokat gyorsan és pontosan tudjuk végezni. A figyelem a memória előszobája: amire nem figyelünk kellőképp, azt el fogjuk felejteni!
A legtöbb pszichés probléma része vagy következménye lehet figyelemzavar (pl. depresszió, szorongás), azonban számos agyi eltérés is (pl. fejsérülés, stroke) okozhat ilyet. Az első lépés a háttérben álló ok kivizsgálása, ezt követi az adott betegség kezelése, illetve a figyelem tréningezése.
Kinek nem ajánlható a pszichoterápia?
Annak, aki:
mástól várja a megoldást
nem hajlandó erőfeszítést tenni azért, hogy változzon
csupán panaszkodni vagy csevegni akar
nem nyitott arra, hogy új összefüggéseket fedezzen fel önmagával kapcsolatban
Gyakran ismételt kérdések
Meggyógyulok?
A legtöbb lelki zavar aránylag jól gyógyítható, de azt fontos tudni, hogy a pszichoterápia a kliens részéről valódi elkötelezettséget és erőfeszítést kíván. Néha előfordulhatnak olyan tünetek, problémák, amelyek nem változnak. Lehet, hogy ezekre más időpontban, más módszerrel tud megoldást találni.
Mennyi ideig tart a terápia?
Ez leginkább attól függ, hogy mennyire mély változást szeretnénk elérni. Sokféle tünet akár 10-20 ülésben is csökkenthető, azonban a mély és tartós pozitív irányú változások általában ettől több időt igényelnek.
Milyen gyakran kell járni?
Általában heti egy alkalom ajánlott.
Mitől függ a gyógyulásom?
Ez mindig többtényezős. Befolyásolja a probléma jellege és súlyossága, illetve az, hogy mennyi ideje áll fenn. Fontos az Ön hozzájárulása is a terápiához, az, hogy mennyi erőfeszítést tesz problémája megoldása érdekében.