Sokat szorong?
Szeretne rajta változtatni?
A PSZICHOTERÁPIA SEGÍTHET
A szorongás tárgy nélküli félelmet jelent. Ilyenkor az ember vagy nem tudja pontosan, hogy mitől is fél, vagy ha tudja, akkor tisztában van azzal, hogy az aggodalma eltúlzott, mert az a dolog, amitől fél, valójában nem is annyira veszélyes, mint ahogyan azt érzi. A szorongás önmagában nem kóros jelenség, de azzá válhat, ha a szorongás túl erős, vagy ha túl gyakran jelentkezik, vagy ha túl hosszú ideig tart vagy eszköztelenek vagyunk a befolyásolására.
Igen gyakori probléma az, ha valaki fél a szorongástól, és azt hiszi, hogy az a normális, ha soha sem szorong. Emiatt elkezdhet szorongani a szorongástól, és másodlagos szorongás alakul ki. A terápia célja az, hogy normál mértékűvé váljon a szorongás, illetve, az, hogy a páciens szorongástűrő képessége javuljon, ill. eszközt adjunk a szorongása befolyásolására.
Kinek nem ajánlható a pszichoterápia?
Annak, aki:
mástól várja a megoldást
nem hajlandó erőfeszítést tenni azért, hogy változzon
csupán panaszkodni vagy csevegni akar
nem nyitott arra, hogy új összefüggéseket fedezzen fel önmagával kapcsolatban
Gyakran ismételt kérdések
Meggyógyulok?
A legtöbb lelki zavar aránylag jól gyógyítható, de azt fontos tudni, hogy a pszichoterápia a kliens részéről valódi elkötelezettséget és erőfeszítést kíván. Néha előfordulhatnak olyan tünetek, problémák, amelyek nem változnak. Lehet, hogy ezekre más időpontban, más módszerrel tud megoldást találni.
Mennyi ideig tart a terápia?
Ez leginkább attól függ, hogy mennyire mély változást szeretnénk elérni. Sokféle tünet akár 10-20 ülésben is csökkenthető, azonban a mély és tartós pozitív irányú változások általában ettől több időt igényelnek.
Milyen gyakran kell járni?
Általában heti egy alkalom ajánlott.
Mitől függ a gyógyulásom?
Ez mindig többtényezős. Befolyásolja a probléma jellege és súlyossága, illetve az, hogy mennyi ideje áll fenn. Fontos az Ön hozzájárulása is a terápiához, az, hogy mennyi erőfeszítést tesz problémája megoldása érdekében.